"WITAMINKI"

POMIDOROWY ZAWRÓT GŁOWY W GRUPIE III
Dzieci z grupy "Pszczółki" przez cały rok szkolny 2023/2024 będą realizować warzywne wyzwania zawarte w projekcie edukacyjnym "Witaminki"- pod patronatem miesięcznika "Bliżej Przedszkola". Przedszkolaki raz w miesiącu będą poznawały warzywnego bohatera i wykonywały różne aktywności
z nim związane.Celem projektu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do spożywania zróżnicowanych potraw- bogatych w warzywa, stwarzanie okazji do poznawania nowych smaków, oswajanie z wyglądem warzyw i zapoznanie z ich wartościami odżywczymi, wdrażanie do samodzielnego komponowania posiłków i robienia prostych potraw według przepisów kulinarnych. Pierwszym warzywem jakie gościło na talerzach przedszkolaków był pomidor Pafnucy. Dzieci poznały jego właściwości zdrowotne, dowiedziały się, co powstaje z przetworzenia pomidora. Poznały różne odmiany i kolory pomidorów. Oczywiście w tym dniu królował w grupie kolor czerwony. Dzieci zrobiły własne drzewko pomidorowe :)