Aktualny jadłospis znajduje się  poniżej.

Wszystkie produkty mączne (kopytka, pyzy, kluski śląskie, kluseczki leniwe, pierogi, naleśniki i placuszki) są przygotowywane na miejscu w przedszkolu.

Nasze przedszkole zakupiło piec konwekcyjno-parowy. Umożliwia on przyrządzanie potraw charakteryzujących się zdrowymi wartościami odżywczymi, smakowymi i zapachowymi poprzez m.in. beztłuszczowe smażenie lub pieczenie i gotowanie na parze.

Od 01.09.2023r. w grupie 5 i 6 - latków śniadania są podawane w formie bufetu szwedzkiego.

Jadłospis od 05.04.2024. do 18.04.2024.

Piątek 05.04.2024.
Śniadanie: kakao, chleb z ziarnami, masło, wędlina, ser żółty, papryka świeża, rzodkiewka.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: fasolowa zasypana makaronem, ziemniaki, kotlet rybny z pieca, surówka z kapusty
pekińskiej, kompot.
Podwieczorek: mleko, ciasto piaskowe, owoc sezonowy.
Poniedziałek 08.04.2024.
Śniadanie: kawa, kanapka, masło, wędlina, twarożek, ogórek kiszony, papryka świeża.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: barszcz z buraków z tłuczonymi ziemniakami, risotto z piersią kurczaka z warzywami,
ogórek kiszony, kompot.
Wtorek 09.04.2024.
Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, chleb mieszany, masło, pasta z jajek z majonezem,
pomidor, ogórek świeży.
Witaminki: owoc sezonowy, orzechy włoskie.
Obiad: rosół z makaronem, ziemniaki, farsz mięsny, marchewka z groszkiem na parze, kompot.
Podwieczorek: mleko, placuszki z jabłkami polane musem owocowym.
Środa 10.04.2024.
Śniadanie: kakao, chleb razowy, masło, sałata, wędlina, jajko na twardo, pomidor, rzodkiewka.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: kapuśniak z ziemniakami, makaron świderki, gulasz z szynki wieprzowej, brokuły na parze,
kompot.
Podwieczorek: galaretka owocowa z serkiem waniliowym, chrupki kukurydziane bananowe,
owoc sezonowy.
Czwartek 11.04.2024.
Śniadanie: kawa, bułka kajzerka, masło, kiełbaska z pieca z ketchupem, pomidor, ogórek świeży.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: krupnik z kaszy z ziemniakami na mięsie, pierogi z serem polane musem z malin i truskawek,
marchewka, kompot.
Podwieczorek: kakao, pączuszki drożdżowe, owoc sezonowy.
Piątek 12.04.2024.
Śniadanie: kawa, chleb mieszany, masło, pomidorowa pasta z makreli wędzonej, rzodkiewka, ogórek
kiszony.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: jarzynowa z groszkiem ptysiowym, ziemniaki, panierowany kotlet z piersi kurczaka z pieca,
surówka z marchewki i jabłka, kompot.
Podwieczorek: serek Bakuś, gofry smakowe, owoc sezonowy.
Poniedziałek 15.04.2024.
Śniadanie: kakao, chleb mieszany, masło, pasztet, ogórek kiszony, papryka świeża.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: pomidorowa zasypana makaronem, ziemniaki, pierś z indyka z pieca, bukiet warzyw na,
parze, kompot.
Podwieczorek: kisiel z malin i truskawek z serkiem waniliowym, herbatniki, owoc sezonowy.
Wtorek 16.04.2024.
Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, kanapka, sałata, wędlina, jajko na twardo, pomidor
rzodkiewka.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: barszcz ukraiński z ziemniakami, kasza jęczmienna, bitka z polędwicy wieprzowej w sosie,
fasolka szparagowa na parze, kompot.
Podwieczorek: herbata z cytryną, chałka z serkiem Danio, owoc sezonowy.
Środa 17.04.2024.
Śniadanie: kawa, chleb z ziarnami, masło, sałata, wędlina, ser żółty, papryka świeża, ogórek świeży.
Witaminki: owoc sezonowy.
Obiad: krem brokułowo – kalafiorowy z groszkiem ptysiowym, ziemniaki, schab z pieca, mini marchewka
na parze kompot.
Podwieczorek: herbata owocowa, bułeczka z serkiem, owoc sezonowy.
Czwartek 18.04.2024.
Śniadanie: kakao, bułki kajzerki, masło, sałata, wędlina, serek Capri, rzodkiewka, ogórek świeży.
Witaminki: sok naturalny.
Obiad: krupnik z ryżu, pyzy z mięsem, kapustą kiszoną i pieczarkami, ogórek kiszony, kompot.
Podwieczorek: jogurt Gratka, pałeczki kukurydziane, owoc sezonowy.