Historia

Historia
Przedszkole Samorządowe nr 12 zostało wybudowane w 1976 roku przez Zakład Przemysłu Dziewiarskiego "Sigmatex". Mieści sie w budynku tzw. typu szwedzkiego na peryferiach miasta. Bryła budynku jest w kształcie litery H. Działka na której się znajduje przedszkole zajmuje powierzchnię 5795 m2. Ogrodzony jest cały teren wraz z ogrodem. Teren ogrodu pokryty jest trawą, licznymi drzewami i krzewami. Dzieci mają do dyspozycji zabawki ogrodowe oraz boisko asfaltowe. W ogrodzie znajduje altana wyposażona w ławki oraz stoliki. Dzieci często uczestniczą w zajęciach dydaktycznych na powietrzu. Na uwagę zasługuje "Ogródek dydaktyczny", utworzony w ramach projektu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Jego założenie wpłynęło m.in. na zwiększenie atrakcyjności sytuacji edukacyjnych , wzbogacenie wiedzy przrodniczej dzieci oraz wzrost zainteresowania  przedszkolaków problematyką ekologiczną. W ramach "Ogródka dydaktycznego" znajdują się następujące stanowiska : cztery rabaty ( wiosna, lato, jesień, zima), eko- ścieżka, mini stacja meteorologiczna, pszczółkolandia i mandala przyrodnicza.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 do 16:30.
Obecnie w przedszkolu są cztery grupy wiekowe:

grupa pierwsza - trzylatki grupa druga - czterolatki
grupa trzecia - pięciolatki
grupa czwarta - sześciolatki

Przedszkole dysponuje dużymi, przestronnymi salami wyposażonymi, w atrakcyjne dla wychowanków, zabawki i pomoce dydaktyczne. W placówce znajduje się sala rekreacyjna, w której odbywają się m.in. uroczystości, różnorodne imprezy oraz ćwiczenia gimnastyczne. W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. W zajęciach z dziećmi nauczyciele wykorzystują nowatorskie metody i formy pracy. W przedszkolu dzieci otrzymują pomoc psychologiczno - pedagogiczną np. terapia logopedyczna, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, praca wyrównawcza, stymulacyjna itp.

Przedszkole aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta. Organizujemy imprezy i uroczystości z udziałem rodziców i zaproszonych gości.
Od roku 2000  jesteśmy organizatorem międzyprzedszkolnego konkursu ekologicznego " W zgodzie z przyrodą".
28 listopada 2003 r. przedszkole otrzymało certyfikat jakości "Partnerskie Przedszkole" czyli udokumentowało wysoki poziom usług w zakresie takich obszarów jak :dziecko, rozwój, programy, marketing i komunikacja.

Posiadamy własną kuchnię. przygotowujemy cztery posiłki dziennie : śniadanie, witaminki, obiad i podwieczorek. Smaczne, zdrowe i różnorodne potrawy, są bez wątpienia jedną z mocnych stron placówki. Dzieci z alergiami pokarmowymi mogą liczyć na posiłki alternatywne.
Zaletą przedszkola jest atrakcyjne położenie, bowiem mieści się z dala od ruchliwej ulicy.
Cieszymy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej.