DZIECI UCZYŁY SIĘ UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

20230515_094436
 15 maja (poniedziałek ) dzieci z grupy II, III i IV uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy oraz  jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. zadławienia, skaleczenia, utraty przytomności, złamania czy krwotoku. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych               z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.
Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać jej potrzebującym. Ponadto, na spotkaniu dzieci utwaliły  numery alarmowe. Zgromadzoną wiedzę będą mogły wykorzystać w przyszłości przychodząc z pomocą koledze lub najbliższym z rodziny. Dzięki praktycznym działaniom nabierają wprawy i przełamują strach , to tu w przedszkolu rodzą się "mali bohaterowie", których odwaga i dojrzałość może zdumieć w przyszłości nie jednego z nas.