ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ

projekt owoce
RYMOWANKI  I  POTRAWY Z OWOCÓW
    W realizacji projektu edukacyjnego "Owoce" uczestniczyły wszystkie grupy przedszkolne. Celem projektu było poznanie różnych gatunków owoców krajowych i egzotycznych oraz ich znaczenia w zdrowym odżywianiu. Dzieci brały czynny udział w różnorodnych zabawach badawczych, matematycznych oraz rozwiązywały zagadki dotykowe i smakowe. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych z wykorzystaniem owoców ( wykonanie szaszłyków, sałatek oraz soków ). Przedszkolaki wykonały liczne prace  nt. owoców,  wykorzystujące różnorodne techniki plastyczne. Uczestniczyły w imprezach : "Dzień banana", "Dzień owoców egzotycznych" i "Dzień owoców krajowych". Podsumowaniem wiadomości dzieci był quiz nt."Co wiemy o owocach?
      Na uwagę zasługują prace autorstwa dzieci i ich rodziców. Są to rymowanki o owocach, ilustracje oraz zdjęcia przedstawiające wspólne zajęcia kulinarne. Autorzy wykazali się dużą pomysłowością, dowcipem oraz umiejętnościami literackimi. Rymowanki są nie tylko bardzo zabawne, ale też pouczające. Zdjęcia przedstawiają zadowolonych przedszkolaków wykonujących niesamowite potrawy z wykorzystaniem owoców. Ilość przyniesionych prac wskazuje na duże zaangażowanie dzieci i ich rodziców w realizację projektu.
Wystawa prac znajduje się w holu głównym przedszkola.
BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM I ICH RODZICOM ZA AKTYWNE WŁĄCZENIE SIĘ W REALIZACJĘ PROJEKTU "OWOCE".