WYCIECZKA DO PARKU

Korzystając ze słonecznej, jesiennej pogody, we wtorek 11 października dzieci  z grupy trzeciej i czwartej wybrały się na wycieczkę do parku im. księcia Józefa Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Po przybyciu na miejsce przedszkolaki  z zaciekawieniem słuchały opowieści przewodnika  o historii powstania parku oraz niektórych elementów jego zabudowy, m.in. głazu pamiątkowego poświęconego ku czci Henryka Sienkiewicza.
     W kolejnym etapie wycieczki  dzieci zwiedzały ogród botaniczny i poznawały różnorodne rośliny.  Podczas spaceru alejkami parku dzieci zbierały kasztany i liście oraz obserwowały przyrodę, zaznaczając m.in. na przygotowanej karcie wszystkie barwy jesieni, inspirując się własnymi spostrzeżeniami.
     Wycieczka była bardzo ciekawa. Zwiedzanie parku dostarczyło  przedszkolakom  wiele estetycznych wrażeń oraz wzbogaciło ich wiedzę na temat środowiska przyrodniczego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.