WYCIECZKA DO ARBORETUM

20240520_095813
W ROGOWIE
W dniu 20 maja  przedszkolaki z najstarszych grup wybrały się na wycieczkę do Rogowa. W tej niewielkiej miejscowości mieści się arboretum – wyjątkowy ogród posiadający jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów klimatu umiarkowanego w Polsce. To jeden z największych tego typu obiektów w naszym kraju – znajduje się tu aż 2500 różnych gatunków roślin. To także świetne miejsce na spacer. Teren parku jest olbrzymi, a miejsce to, od dawna stanowi jedną z większych atrakcji turystycznych regionu. Dzieci nie tylko zachwycały się pięknymi kwiatami ale także poznały wiele ciekawostek o otaczających je roślinach. Do przedszkola wróciły zadowolone i pełne wrażeń. Zapraszamy do fotogalerii.