TYDZIEŃ HISZPAŃSKI

h

W NASZYM PRZEDSZKOLU

Tradycyjnie, co roku,  przedszkolaki, poznają bliżej różne państwa europejskie.
W ubiegłym tygodniu (26.02. – 01.03.) miały okazję ,,wybrać się” do słonecznej Hiszpanii. Każdy dzień uczył dzieci czegoś nowego o tym pięknym kraju.
      Pierwszego dnia poznały jego położenie, flagę, walutę, najpiękniejsze zabytki oraz nauczyły się kilku podstawowych hiszpańskich zwrotów.
      Drugiego dnia przedszkolaki ,,stoczyły” walkę z bykami na corridzie i tańczyły ogniste flamenco. Wcześniej wykonały piękne wachlarze.
       W środę dzieci odbyły podróż kulinarną, dowiedziały się, co jedzą Hiszpanie, jak wygląda m.in. smoczy owoc i co to jest tapas. Same mogły  wcielić się w rolę kucharzy. Każda grupa przygotowała coś innego z owoców i warzyw rosnących w Hiszpanii.
Najmłodsi robili orzeźwiającą lemoniadę, druga grupa sałatkę owocową, a pięciolatki i zerówkowicze sałatkę warzywną. Smakowało wybornie!
        Kolejnego dnia zainspirowane malarstwem Pabla Picassa – najsłynniejszego hiszpańskiego malarza, dzieci same tworzyły portrety, wzorujące się na jego dziełach.
        Ostatni dzień został zakończony zabawą w hiszpańskim stylu. Dzieci m.in.  stoczyły „walkę na pomidory”, tańczyły Macarenę, „zbierały pomarańcze” , strzelały gole jak piłkarze Realu Madryt i FC Barcelony oraz uczestniczyły w zabawie „ Zorro”.  Ponadto, brały udział w quizie nt. „Co wiem o Hiszpanii”.
Cały tydzień przebiegał w bardzo miłej i wesołej atmosferze.
Zapraszamy do fotogalerii.