TYDZIEŃ GRECKI

W NASZYM PRZEDSZKOLU

Tydzień grecki w naszym przedszkolu trwał od 28 lutego do 4 marca. Dzieci miały okazję bliżej poznać ten piękny, słoneczny kraj. Dowiedziały się m.in. gdzie położona jest Grecja, poznały jej stolicę oraz symbole narodowe. Dzięki filmom, albumom i zdjęciom  "zwiedziły" najpiękniejsze miejsca Grecji i najbardziej znane zabytki. Mimo tego, że język grecki jest dość trudny, przedszkolaki nauczyły się kilku zwrotów i starały się je używać ( dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam, proszę). Ponieważ Grecja słynie z doskonałej kuchni, nie mogło zabraknąć w naszym tygodniu greckim właśnie jej smaków. Dzieci degustowały zielone i czarne oliwki, a także ser feta. Później nasze sale zamieniły się w grecką tawernę, gdzie jadły pyszną  sałatkę grecką, którą same przygotowały. W ciągu całego tygodnia przedszkolaki wykonały liczne prace plastyczno - techniczne związane z realizowaną tematyką m.in. lepiły z gliny "greckie wazy". Nie zabrakło też oczywiście ZORBY - ludowego tańca greckiego, którego, pod kierunkiem pani Marty,  uczyły się tańczyć wszystkie dzieci. W ostatnim dniu pięciolatki i sześciolatki uczestniczyły w "Starożytnych Greckich Igrzyskach".  Zawody sportowe poprzedzone były przemarszem dzieci "w strojach greckich" i uroczystym zapaleniem "znicza olimpijskiego". Konkurencje wymagały od uczestników wykazania się siłą, zwinnością i szybkością. Największą radość wzbudziły "wyścigi rydwanów". Na zakończenie  "tygodnia greckiego", w każdej grupie został przeprowadzony Quiz , który utrwalił wcześniej zdobytą wiedzę. Nasza wyprawa do kraju słońca, bogów, oliwek i cudownej greckiej muzyki dobiegła końca. Z pewnością dostarczyła dzieciom dużo radości oraz wielu wrażeń . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.