TERMIN REALIZACJI

sport 1
24.05.- 16.06.2021r.
     Głównym celem projektu edukacyjnego "Sport" realizowanego w naszej placówce było kształtowanie wśród dzieci i rodziców świadomości w zakresie promowania zdrowia we wszystkich jego wymiarach, rozbudzanie zamiłowania dzieci do ruchu oraz zwiększenie liczby rodziców spędzających aktywnie czas ze swoimi dziećmi.
    W ramach projektu dzieci dowiedziały się, co nam daje sport.  Oglądały wiele filmów edukacyjnych i albumów wzbogacających ich wiedzę na ten temat. Każda grupa dzieci wprowadziła "Kodeks małego sportowca" i wymyśliła swój sportowy okrzyk. Ponadto, przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach i zabawach ruchowych na powietrzu, w aerobiku oraz  pokonały "ścieżkę zdrowia". W ramach zajęć wykonały "Album małego sportowca", tworzyły "zdrowy posiłek dla sportowca" oraz aktywnie brały udział w zabawie terenowej " Poszukiwanie skarbu".
Starsze dzieci nauczyły się gry w zbijaka. Nie zabrakło tez różnego rodzaju zawodów sportowych. Należy zaznaczyć, że dzieci z pomocą rodziców wykonały dwie prace plastyczne.
   Pragniemy bardzo serdecznie podziękować rodzicom za aktywne uczestnictwo w realizacji zadań w ramach  projektu.
Zapraszamy do fotogalerii. Z uwagi na dużą liczbę zdjęć umieszczono je w kilku zakładkach.
Zamieszczone niżej dotyczą pokonywania "ścieżki zdrowia".