PROJEKT EDUKACYJNY

15.04.24 - 27.05.24

SPRAWOZDANIE
Z REALIZACJI
Od 15 kwietnia do 27 maja w przedszkolu realizowany był projekt edukacyjny "Miód i jego wartości odżywcze".  Głównym celem projektu było poszerzenie wiadomości dzieci na temat zagadnień związanych z miodem. W ramach realizacji projektu dzieci między innymi poznały :
-  życie pszczół, ich zwyczaje oraz rolę jaką pełnią w przyrodzie i życiu człowieka;
-  na czym polega praca pszczelarza;
- jakie są etapy powstawania miodu;
- różnice między pszczołą i osą;
- walory smakowe i wartości odżywcze różnych rodzajów miodów;
- jakie zagrożenia są związane z użądleniem przez pszczołę oraz jak ich uniknąć.
Ponadto, poznały rośliny miododajne i miały możliwość wysiania ich w ogrodzie. Nie zabrakło także wielu prac plastycznych związanych tematycznie z realizowanym projektem. Warto podkreślić, że rodzice czynnie włączyli się w realizację wybranych zadań : przygotowali z dziećmi ciekawostki z życia pszczół oraz zdjęcia na wystawę fotograficzną pt."Pszczoła w obiektywie". Uczestniczyli także w zajęciach plastyczno - technicznych, na których wspólnie z dzieckiem, tworzyli prace tematycznie związane z projektem. Na zakończenie projektu dzieci brały udział w zajęciach kulinarnych, na których degustowały samodzielnie wykonane potrawy z wykorzystaniem miodu. Był również wspaniały "Bal pszczółek", na którym oprócz tańców i konkursów był quiz sprawdzający zdobytą wcześniej wiedzę na temat pszczół oraz miodu.
Realizacja projektu nie tylko wzbogaciła wiedzę u dzieci ale także przyniosła im wiele radości.
Zapraszamy do fotogalerii.
Poniżej zamieszczone zdjęcia przedstawiają :
- ciekawostki z życia pszczół, przygotowane z udziałem rodziców;
- wystawę fotograficzną nt. "Pszczoła w obiektywie";
- poznawanie wiedzy dzieci na temat pszczół oraz powstawania miodu, zajęcia edukacyjne w Mediatece;
- "Na łące" - prace plastyczne zbiorowe, wykonane przez każdą grupę;
- sianie roślin miododajnych.