PAPRYKOWE WYZWANIE

W GRUPIE III ZREALIZOWANE:)
Tym razem naszym warzywnym bohaterem była papryka Pola. Przygotowała Ona dla dzieci kilka propozycji i liczyła na wspólną zabawę – wspaniałą i smakowitą. Nie zawiodła się oczywiście!
Oprócz degustacji, tworzyliśmy "paprykowe królestwa" z wykorzystaniem materiałów dostępnych w sali w tym samym kolorze, co ubrania dzieci. Pszczółki kontynuowały paprykowe rytmy, stworzyliśmy również ludziki z teleskopowych łapek na muchy z wykorzystaniem taśmy magnetycznej. Posłużyły one przedszkolakom do zabawy na refleks i spostrzegawczość "Zdrowa papryka z talerza znika". Dużą kreatywnością wykazały się dzieci podczas pracy plastycznej z wykorzystaniem paprykowych stempelków.  Piosenka Papryka Pola (sł. Dorota Kluska, muz. Miłosz Konarski) na stałe zagości w warzywnym repertuarze naszego przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)