OGÓRKOWE WYZWANIE

PROGRAMU "WITAMINKI"
Ogórek Olek to kolejne warzywo, jakie poznały w dniu dzisiejszym dzieci z grupy III. Tym razem realizowaliśmy propozycje  Doroty Kluski i Moniki Majewskiej zawarte w scenariuszu "Ogórkowe wyzwanie". Dodaliśmy również własne pomysły na zielone zabawy. Dzisiejsze śniadanie to samodzielnie przez dzieci przygotowane pyszne kanapki z ogórkiem. Zajęcia rozpoczęliśmy burzą mózgów na temat: "Co można zrobić z ogórka? "- pomysłów padło oczywiście wiele. Przedszkolaki "łowiły" ogórkowo-warzywne zagadki, bawiliśmy się przy piosence "Ogórek zielony ma garniturek" , w zabawę kołową "Ogórek zna warzywa" oraz ogórkowe domki. Śmialiśmy się z niezbyt mądrego ogórka- bohatera wiersza "Ogórkowe fanaberie". Dzieci określały również smaki i zapachy różnych rodzajów ogórków- ulubieńcem okazał się ten KISZONY. Pszczółki ozdabiały również sylwety ogórków w dowolny sposób, tworząc modę ogórkową. W stylizacjach przedszkolaków dominował kolor zielony.
Zgadnijcie jaka zupa była serwowana na obiad w tym dniu w przedszkolu?- oczywiście OGÓRKOWA:)