OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

IMG_20210924_111839
"ZABAWA SZTUKĄ" - REALIZOWANY W GRUPIE DRUGIEJ
W roku szkolnym 2021/2022 w grupie czterolatków realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "ZABAWA SZTUKĄ". W ramach realizacji tego projektu dzieci poznały sylwetki wielu artystów malarzy, muzyków oraz ich dzieła ( m.in. Wassily Kandinsky i Mozart). Przedszkolaki tworzyły obrazy,  wzory wykorzystując materiał przyrodniczy ( kamienie, patyki, liscie, szyszki ). Uczestniczyły także w realizacji innych zadań projektowych takich jak :
-  "Matematyka w obrazach" - ćwiczenie spostrzegawczości, odkrywanie ukrytych cyfr na obrazie „Od O do 9” - poznanie sylwetki i twórczości Jaspera Johnsona;
- utworzenie kącika badawczego " Małosolne rzeźby" - tworzenie z foremek kształtów w masie solnej;
- „Sztuka ekspresyjna”- ruch, taniec, śpiew, zabawa kształtem i formą połączona ze stymulacją wielozmysłową,stworzenie żywego obrazu inspirowanego twórczością G.Klimta;
- utworzenie" kącika gospodarczego"- układanie wzorów na tackach z wykorzystaniem kasz, ziarna itp.
- „Drzewo życia” – z okazji Dnia Drzewa  zorganizowanie zajęcia w plenerze zainspirowanego obrazem Gustava Klimta. Posadzenie krzewów, odkrycie techniki frottage oraz stworzenie dzieła niemalowanego z użyciem darów jesieni itp.
- "Kolorowe kredki" - akcja charytatywno - ekologiczna do której chętnie włączyli się również Rodzice. Zebrane w czasie akcji kredki trafiły do dzieci w przyszpitalnych szkołach.
    Uważamy, że projekt ten w szczególny sposób rozwija kreatywność i pomysłowość dziecka, a my nauczyciele mamy okazję, by obserwować ogrom jego zdolności.
Zapraszamy do obeirzenia zdjęć .