OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

DZIECI BAWIŁY SIĘ I EKSPERYMENTOWAŁY
22.03.2022r. przedszkolaki z grupy "Sówek" i "Słoneczek" obchodziły Światowy Dzień Wody. Dzieci z grupy "Jaskółek" i "Pszczółek" obchodziły go 25.03. Celem podjętych działań  było rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, a także uświadomienie znaczenia wody dla życia  ludzi, zwierząt i roślin. Ponadto, przedszkolaki poznały sposoby oszczędzania wody.  Dzieci brały udział w różnorodnych zabawach umysłowych, plastycznych oraz muzycznych m.in. rozwiązywały zagadki słowne, słuchowe oraz obrazkowe. Szczególne jednak zainteresowanie wzbudziły zabawy badawcze z wodą (m.in. dzieci określały jaka jest woda, rozpuszczały w niej różne produkty ,  badały co pływa w wodzie, a co tonie ). Na podstawie obserwacji przedszkolaki wyciągały wnioski.  Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!