MARCHEWKA MAJA

"WITAMINKI" W GRUPIE III
Dzisiaj Pszczółki zrealizowały kolejne warzywne wyzwanie projektu edukacyjnego miesięcznika Bliżej Przedszkola- tym razem bohaterem pierwszoplanowym była marchewaka Maja. Dzieci realizowały zadania zamieszczone w scenariuszu opracowanym przez Natalię Łasochę. Marchewka marchewce nierówna- to zabawa matematyczna, w której przedszkolaki uszeregowały warzywa od najkrótszego do najdłuższego. Dzieci wycinały, sklejały marchewkowe puzzle, a następnie łączyły emocje pasujące do siebie. Wykonaliśmy papierową marchewkę i tańczyliśmy w rytm piosenki "Marchewka Maja". Surowa marchewka wszystkim smakowała, gotowana już tylko niektórym. Zachęcamy rodziców do wykonania w domu marchewkowych przepisów dla przedszkolaków.