KODOWANIE I PROGRAMOWANIE

IMG_20220223_090402
W GRUPIE IV
Zabawy w kodowanie i programowanie.

Dzieci z grupy IV  uczestniczyły w sytuacjach edukacyjnych z elementami  nauki  kodowania  i programowania.   W celu uatrakcyjnienia zajęć  wprowadzono robota edukacyjnego oraz matę edukacyjną. Przedszkolaki wprawiały w ruch robota oraz tworzyły zakodowane obrazki na kratownicy.  Wprowadzając dzieci dalej w świat techniki  poszerzano ich wiedzę na temat komputera i internetu. Dzieci dowiedziały się, że internet  to ogromna kopalnia wiedzy, ale również źródło zagrożeń.  Zwrócono uwagę na kontrolowanie czasu spędzonego przed monitorem. W celu poznania  zagrożeń związanych z korzystaniem  z sieci  obejrzały film edukacyjny „ Przygoda Necia w internecie” z serwisu edukacyjnego www.necio.pl.  Na koniec zaproponowano im wykonanie pracy plastycznej na temat „Mój komputer”.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.