22 kwietnia nasze przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi.
W tym dniu nie mogło zabraknąć utrwalenia wiedzy na temat ekologii i ekologicznego stylu życia. Dlatego dzieci odbyły multimedialną podróż po naszej planecie i dowiedziały się w jaki sposób można dbać o Ziemię. W ramach zajęć praktycznych przedszkolaki klasyfikowały różne rodzaje śmieci zgodnie z zasadami segregacji. Wykonały również prace plastyczne z wizerunkiem planety Ziemi.

W naszym przedszkolu dzień Ziemi trwa cały rok, ponieważ przedszkolaki wykazują postawy ekologiczne na co dzień: sadzą rośliny i wiedzą jak o nie zadbać, oszczędzają wodę, wykorzystują w swoich pracach plastycznych i technicznych różne ścinki i pozostałości po produktach. Dbają o naszą planetę nie tylko od święta ale każdego dnia!