DZIEŃ ADAPTACYJNY

20230831_091616
W NASZYM PRZEDSZKOLU
     Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu każdego przedszkolaka. Jak co roku, w naszym przedszkolu odbył się Dzień Adaptacyjny dla nowo przyjętych dzieci, aby pomóc  im i ich rodzicom zminimalizować stres i obawy związane z pierwszymi dniami pobytu w placówce. W tym roku dzień adaptacyjny odbył się 31 sierpnia. Przedszkolaki uczestniczyły razem z rodzicami w zabawach ruchowych przy muzyce i zabawach integracyjnych. Dzieci poznały m.in. salę przedszkolną, w której będą przebywać w tym roku szkolnym. Miały także czas na zabawę w gronie nowych kolegów. Przyszłe przedszkolaki skorzystały również z okazji zabawy na placu zabaw, gdzie pod czujnym okiem rodziców i nauczycielek korzystały z urządzeń ogrodowych. Podczas spotkań rodzice otrzymali wskazówki, jak pomóc dziecku w  adaptacji . Mamy nadzieję, iż dzięki uczestnictwu w zajęciach adaptacyjnych i wspólnych zabawach, przedszkolaki w tych pierwszych dniach września, czuły się bezpieczniej i potrafiły odważniej stawić czoła nowej i trudnej dla nich sytuacji.