DYNIOWE WYZWANIE ZALICZONE !!!

ŚWIĘTO DYNI W GRUPIE III
Dzisiaj w gupie Pszczółek dominował kolor pomarańczowy. Zrealizowaliśmy kolejne warzywne wyzwanie projektu edukacyjnego "Witaminki". Dzięki pomocy rodziców dzieci mogły poznać różne odmiany dyń, wiedzą, że niektóre z nich hoduje się tylko w celach dekoracyjnych. Zajęcia rozpoczęliśmy matematycznymi zabawami z dyniami, które dzieci klasyfikowały według kształtu, koloru i wielkości. Przedszkolaki mogły wypowiedzieć się na temat swoich ulubionych dań z dyni.  Nie wszyscy odważyli się na wyciąganie pestek po jej przekrojeniu! Wszyscy natomiast byli chętni do przygotowania zdrowego ciasta dyniowego- królowała tu dynia hokkaido, które po upieczeniu znikęło w okamgnieniu:) Dzieci poznały smak i zapach przypraw takich jak: cynamon, imbir, kardamon. Tańczyliśmy przy hiszpańskich rytmach piosenki "Dynia Dana". Pszczółkom spodobało się również układanie dyń zgodnie z rymowanką "Siedem dyń" Natalii Łasochy. Zapraszamy do fotorelacji.