5 i 6-latki w ODA

w Piotrkowie Trybunalskim
Mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach plastycznych: "Szklane tradycje, szklane inspiracje", połączonych ze zwiedzaniem wystawy Artyści Szkła Piotkowskiego w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim. Na warsztatach przedszkolaki poznały historię piotrkowskich hut szkła. Dzieci z zainteresowaniem oglądały szklane dzieła sztuki projektantów szkła użytkowego i artystycznego związanych z Piotrkowem. Techniką sitodruku odbijaliśmy na torbie charakterystyczny wzór metalowego oplotu, jakim ozdabiano piotrkowskie wazony, karafki czy szklaneczki. Przedszkolaki pastelami stworzyły nowe wzrory serii "kosmos" . Dowiedziały się, co to jest mimoza, pantera czy hortopalin. Z powstałych prac w najblizszą sobotę utworzona zostanie wystawa. Po jej zakończeniu dzieci będą mogły odebrać swoje dzieła.