Obchodziliśmy DZIEŃ WARZYW

20221021_093618
Promocja zdrowia oraz kształtowanie nawyków prozdrowotnych to jedno z ważniejszych zadań naszego przedszkola. Dlatego też w dniu 21 października zorganizowany został w naszym przedszkolu DZIEŃ  WARZYW.
Dzieci spotkały się w tym dniu z Paniami kucharkami oraz intendentką przedszkola i dowiedziały się m.in. jak ważne jest spożywanie warzyw w codziennej diecie. Ponadto, przedszkolaki rozpoznawały smaki i zapachy  warzyw. Rozwiązywały zagadki słowne i fonetyczne. Wspomniane święto było też okazją do stworzenia różnorodnych warzywnych potraw.  Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności. Dzieci w tym dniu uczestniczyły także w zabawach dydaktycznych oraz muzyczno- ruchowych przy piosenkach o tematyce związanej z warzywami. Wykonały również ciekawe prace plastyczne. Jesteśmy pewni, iż po tak atrakcyjnie obchodzonym święcie, nikogo z naszych przedszkolaków nie trzeba będzie dłużej przekonywać, że  warzywa są podstawą zdrowego odżywiania.  W obchody tego dnia aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy przygotowali dla dzieci stroje w odpowiednich kolorach, fartuszki kuchenne oraz w najstarszej grupie deseczki do krojenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.