TYDZIEŃ WŁOSKI W PRZEDSZKOLU

Buongiorno Italia

Dzieci z naszego przedszkola odbyły niezwykłą podróż do Włoch. Podczas zorganizowanego w placówce włoskiego tygodnia przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii.
Przez cały tydzień dzieci nauczyły się  także kilku zwrotów w języku włoskim.
Dzieci poznały najbardziej znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju. Flaga, hymn, godło  i kształt Włoch na mapie nie są już obce naszym przedszkolakom.  Dzieci również osłuchały się z włoską muzyką. Miały okazję zatańczyć do tradycyjnej włoskiej melodii „Tarantella”, czyli taniec pająka, czy też zabawić się przy znanych włoskich przebojach. Ponadto przedszkolaki bardzo chętnie spróbowały pizzy oraz poznały zawód gondoliera pracującego w  Wenecji.  Dzieci słuchały też z zaciekawieniem znanej bajki włoskiego autora Carla Collodi „Pinokio”.
Przez cały tydzień wykonały wiele prac plastycznych związanych tematycznie z realizowanym tematem.
Ten tydzień dostarczył  wielu miłych wrażeń! Mamy nadzieję, że wyprawa do Włoch okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem.
Zapraszamy do fotogalerii.