BIEDRONKI W MEDIATECE

IMG_20231019_092753_resized_20231022_023849171

W czwartek – 19 października dzieci z grupy II  odwiedziły  Mediatekę  w Piotrkowie Tryb. Dla wielu z nich była to pierwsza  ich wizyta w tym miejscu. Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z  biblioteką, omówienie głównych jej pomieszczeń. Dzieci poznały także  zasady wypożyczania książek ,dowiedziały się jak należy  o nie dbać. W trakcie pobytu  „Biedronki” z zainteresowaniem oglądały  książeczki z działu dla najmłodszych czytelników. Bardzo spodobały się im się różnorodne  pozycje dostępne w bibliotece  m.in. książeczki sensoryczne,  z ruchomymi elementami czy komiksy.
Dzieci obejrzały także aktualną wystawę autorską „Klamra” pani Elżbiety Makagon,  na której zaprezentowane były m.in. zabawki  - zbiór wielu prac z kilku lat działalności w Stowarzyszeniu „Busola dla artystycznie uzdolnionych dzieci” oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim.
Na zakończenie każdy przedszkolak pokolorował swoją  zakładkę do książki.
Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką. Żegnając się zapewniały, że przyjdą tu  ponownie  razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.