ANDRZEJKOWE CZARY-MARY

andrzejki 2
W PRZEDSZKOLU
              Andrzejki to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Jest także wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji; to czas czarów, wróżenia, przepowiadania przyszłości. W naszym przedszkolu, co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”.  Dzieci uczestniczyły w konkursach oraz wróżbach. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów”, lania wosku  i innych ciekawych wróżb. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w "magicznym rytuale andrzejkowym".
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.  Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one przedszkolakom wiele radości oraz  były okazją do wspólnej zabawy.