ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ.

Bez tytułu
     Ten tydzień "należał" do Francji. Zajęcia rozpoczęliśmy od "burzy mózgów".  Dzieci, wymieniały się wiedzą nt. co kojarzy im się z Francją. Podczas tej "dalekiej podróży" wychowankowie zdobyli cenne informacje o tradycjach, kulturze i życiu ludzi we Francji. Poznały m.in. położenie Francji na mapie Europy, jej stolicę, flagę oraz hymn, najważniejsze  zabytki (Łuk Triumfalny, Katedrę Notre Dame, Wieżę Eiffla, Wersal , Luwr )  oraz związane z nimi ciekawostki. Nasze przedszkolaki zapoznały się również z kuchnią francuską i jej specjałami. Samodzielnie wykonały i degustowały potrawy z ciasta francuskiego. Nie mogło zabraknąć krótkiej lekcji języka francuskiego ( Bonjour, Merci – te zwroty już nie zaskoczą naszych przedszkolaków).
      W ciągu całego tygodnia dzieci wykonały także różnorodne prace plastyczne, tematycznie związane z Francją. Dużą frajdę stanowił "pokaz mody paryskiej"  zaprezentowany przez najstarszą grupę.
Nie zabrakło także wspólnych zabaw przy muzyce francuskiej oraz nauki tańca - kankana. Ponadto, dzieci poznały wybitnych Francuzów m.in. postać bajkopisarza Charlesa Perroulta. Nasz francuski tydzień zakończyły quizy wiedzy nt. Francji. W każdym dniu było mnóstwo zabawy i pozytywnej energii.
Podejmując takie tematy, chcemy zachęcać dzieci do rozwijania zainteresowania światem i podróżami.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za pomoc w realizacji w/w tematu.

Z uwagi na dużą liczbę zdjęć, zamieszczono je wg następujących zagadnień :
- poznajemy Francję, kuchnię francuską i jej specjały;
- prace plastyczne związane tematycznie z Francją;
- pokaz mody paryskiej, tańczymy kankana, bawimy się przy muzyce francuskiej.